CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA W RÓŻĄ I WINNĄ LATOROŚLĄ, Śląsk, Wrocław, Johan Adam Lemor, przed 1834

2,185.00

Srebro, waga 196 g, 7 x 12,2 x 8,5 cm
Wyryty monogram PM pod koroną
Puncowanie: monogram złotnika IAL; głowa Jana Chrzciciela, Q

Na czterech nóżkach w formie lwich łap, korpus dekorowany od frontu motywem winnej latorośli oraz u góry, wokół paskiem takiej samej wici; Pokrywka na zawiasie z nakładka – kwiatu róży. Zamek kluczykowy Stan zachowania: wyłamana kluczyna