ZEGAR LATARNIOWY, Anglia, XVII w.
Obudowa: mosiądz, 39 x 15 x 15 cm

Na tarczy wyryte: ...rop Golud | ...NDON / Fecit

Na bocznych, wtórnych ściankach wyryte alegoryczne postaci kobiece

Rzadki, tradycyjny angielski zegar latern clock - zwany także "ptasią klatką" - z jedną wskazówką. Zwieńczony ażurową kopułką z dzwonkiem.

Mechanizm o naciągu obciążnikowym z wychwytem wrzecionowym z kolebnikiem Stan zachowania: uzupełnienia

Base price 7670,00 zł