KUBEK PAMIĄTKOWY RAJDU WOKÓŁ OBORNIK ŚLĄSKICH, Niemcy, Wrocław, Julius Lemor, 1930

460.00

Srebro, próba 800, waga 22 g, wys. 5, śr. 3,5 cm
Nakładka- medalion z popiersiem K. E. von Holtei, nad nim wyryte: STERNFAHRT-OBERNIGK
Puncowanie: w owalu JAL, półksiężyc, korona, 800 | LEMOR BRESLAU

Karl Eduard von Holtei (1798 – 1880) niemiecki poeta romantyczny, pisarz, aktor i reżyser teatralny. Uważany za najbardziej barwną postać kulturalnąŚląska XIX w. Dużo czasu spędził w Obernigk (obecnie Oborniki Śląskie) a okolicznym Górom Kocim poświęcił wiele wierszy.